Mimo zakończenia wojny z władcą Strefy Negatywnej, szanse na pokój we wszechświecie są płonne – na horyzoncie widnieje już nowe zagrożenie.
Fani Marvela, zwłaszcza w klasycznym wydaniu, pod koniec lutego mogą liczyć na kolejny, smakowity kąsek. Mowa o albumie – Anihilacja. Podbój. Tom 1. Jak się zapewne domyślacie jest to kontynuacja monumentalnej, kosmicznej trylogii Anihilacja. Pozycja z pewnością warta uwagi choćby ze względu na fakt, że historie zebrane w tym tomie napisali znani z oryginalnej Anihilacji scenarzyści Dan Abnett i Andy Lanning (Imperatyw Thanosa), Keith Giffen (Lobo: Portret bękarta) oraz Christos N. Gage (The Superior Spider-Man). Za oprawę graficzną Podboju odpowiadają Mike Perkins (Captain America), Timothy Green II (The Immortal Iron Fist) i Mike Lilly (Nightwing). Przykładowe plansze z komiksu oraz krótkie wprowadzenie w fabułę znajdziecie poniżej.
Hala, stołeczna planeta Imperium Kree, padła ofiarą podstępnej inwazji. Aby ją uratować, Star-Lord wyrusza na niebezpieczną misję za linię wroga, a towarzyszą mu przyszli Strażnicy Galaktyki - szop Rocket i Groot. Tymczasem Quasar, córka Kapitana Marvela, szuka tajemniczego zbawiciela. Czy garstka bohaterów zdoła pokonać wroga, który ma własny pomysł na zaprowadzenie pokoju we wszechświecie?
Album Anihilacja. Podbój. Tom 1. ukaże się w ramach egmontowskiej serii Marvel Classic. Premiera komiksu wyznaczona jest 21 lutego.
Źródło: Wydawnictwo Egmont


















